peyzajda neler yapıyoruz.

Peyzaj Ruhsat projeleri

Yapı ruhsat aşamasındaki projelerinizin Peyzaj projelendirme aşamalarında çalışmalar yürütmekteyiz.

Peyzaj Konsept projeler

Geleneksel yaklaşımda peyzaj tasarımı genellikle; müşteri öncelikleri, alandaki göstergeler ve muhtemel kullanıcıların ihtiyaçlarının araştırılmasıyla başlar. Bu sürecin kayıt altına alınması yazı yoğunluklu bir şekilde; alanda mevcut verilerin envanteri ve/veya alan analizleriyle olmaktadır.Bundan sonraki aşama ise, özgün bir mekanın oluşturulmasını destekleyen bir dizi görüşü içine alan peyzaj konsepti aşamasıdır. Genellikle bu düşünceler araştırmalar doğrultusunda mantıksal sıralamada oluşmakta ama bazense araştırma öncesine dayanmakta ve daha sonraki araştırma evresinden sonra saflaşmakta veya değişikliğe uğrayabilmektedir.
Bütün bu çalışmalar doğrultusunda belirlenen konsept ile birlikle kentsel alanlarda daha vurgusal ve amacına hizmet eden alanlar oluşturmak için çalışmaktayız.

Peyzaj uygulama projelerimizde
Düzenlenecek alanla ilgili tüm ön etüd ve ön proje aşamaları tamamlandıktan sonra tüm detay projelerin ortaya konduğu kesin projelerdir. Peyzaj uygulama projelerimizde de Amacımız kentsel alanlarda sürdürülebilir ekolojik tasarımlar ortaya koymaktır.

Bu doğrultuda oluşturulan projelerin yapısal, plantasyon (bitkisel), aydınlatma, sulama ve drenaj projelerinizin teknik bilgiler ve arazi koşulları dikkate alınarak en doğru çözümlerle uygulamalarımız gerçekleştirilmektedir.

Peyzaj Projelendirme ve uygulama hizmetleri

Kamusal alanları olan şehirler

Şehrin, bir araya gelebildiğimiz kamusal alanlara ihtiyacı vardır: kent meydanı, parkta dinlenme, doğa içerisinde bir patika, açık hava spor alanı veya spor aktiviteleri için sahalar, tiyatrolar, sanat galerileri, kütüphaneler, kafeler ve restoranlar – tümü şehrin kendi oturma odasını yaratmasında birer rol üstlenirler.

Bu alanlar kapsayıcı ve esnek olmalı ve her tür aktiviteye alan sağlamalıdır. Her yaştan, cinsiyetten ve cinsiyet kimliğinden insan kendini evinde hissetmelidir. Bir alan, birçok farklı aktivite için kullanılabilir. Erişilebilirlik, fiziksel kabiliyetlerine bakılmaksızın herkesin katılımını mümkün kılan bir diğer önemli faktördür.

Şehrin oturma odaları birlikte nasıl yaşamak istediğimizi gösteren önemli sembollerdir ve bugün inşa ettiğimiz alanların geleceğin ihtiyaçlarını dikkate alması ve pek çok bakımdan sürdürülebilir olması önemlidir.

Bu oturma alan ahşap kullanılarak inşa edilmesi birçok ek fayda sağlar. Günümüzde ahşap yapıların, ağırlıklarına nazaran daha büyük yük taşıma kapasitelerine ve açıklıklarına sahip olması, ahşabı taşıyıcı çerçeve olarak kullanarak daha büyük mekanlar ‘Yaratma olanağı sunar. Pek çok parçayı önceden  üretip şantiyede birleştirme olanağının olması inşaat  sürecinin daha sessiz ve daha hızlı olmasını sağlar. Evler ulaşımı zor ya da hassas yerlerde daha kolay inşa edilebilir.

Peyzaj da kentsel donatı elemanları

KENT MOBİLYALARI KENT MOBİLYALARI
AHŞAP BANKLAR
AHŞAP BÜFE
AHŞAP ÇÖP KUTULARI
AHŞAP GÜVENLİK KULUBESİ
AHŞAP OTOBÜS DURAKLARI
AHŞAP TAKSİ DURAKLARI
AHŞAP KÖPRÜLER
OYUN PARKLARI OYUN PARKLARI
AHŞAP OYUN EVLERİ
AHŞAP OYUN PARKLARI
İÇ MEKAN OYUN PARKLARI
METAL OYUN PARKLARI
OYUN PARKI AKSESUARLARI
ZIP ZIP
TÜNEL
TIRMANMA FİGÜR
TAHTERAVALLİ OTURAK
TAHTERAVALLİ
SALINCAK SEPETİ
KORKULUK PANO
KORKULUK
KAYDIRAK PANO
KAYDIRAK
FİGÜRLER
ÇATI
OYUN PARKI ZEMİNLERİ
EPDM DÖKME KAUÇUK
KARO KAUÇUK KAPLAMA
SPOR ALANI KAPLAMA
TATAMİ ZEMİN KAPLAMA
PLAJ MOBİLYALARI
AHŞAP DECK
AHŞAP ŞEZLONGLAR
CANKURTARAN KULESİ
PLAJ DUŞLARI
PLAJ KABANA
SOYUNMA KABİNLERİ
HAYVAN BARINAKLARI KANATLI HAYVAN BARINAKLARI
KEDİ OYUN EVLERİ
KÖPEK KULÜBELERİ
AHŞAP KAMELYALAR AHŞAP ÇARDAK
AHŞAP KAMELYA
AHŞAP PERGOLA
AHŞAP SUNDURMA
GAZEBOLAR
KIŞ BAHÇESİ
BAHÇE DÜZENLEME -PEYZAJ DONATILAR ARDİYE
BAHÇE MOBİLYALARI
BAHÇE PARAVAN
ÇİT- KORKULUK
GİRİŞ TAK
HAMAK
HAVUZ KENARLARI
PİKNİK MASALARI
AHŞAP BANKLAR
SAKSILAR
TRAVERS UYGULAMALAR
AHŞAP KÖPRÜLER
YÜRÜYÜŞ YOLLARI