Reyhan YAVUZ Peyzaj ve İç mimari Proje ve Danışmanlık olarak, yaratıcı tasarım anlayışı ile ekolojik temelli, sürdürülebilir, engelsiz, erişilebilir kentlerin oluşumunu amaçlamaktayız.
Reyhan YAVUZ Peyzaj ve İç mimari Proje ve Danışmanlık , içinde yaşadığımız fiziki çevreleri daha yaşanır kılmak amacıyla peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım ölçek ve yaklaşımlarının bütüncül olarak ele alındığı; dezavantajlı grupların, yaşlıların, çocukluların rahatlıkla erişebildiği projeler üretmeyi hedefler.
Sıradanlıktan uzak, güçlü, yaratıcı çözümler sunabilen yapısı ile insan, hizmet ve ürün kalitesine yatırım yapan firmamız fonksiyonel, sağlam ve ekonomik olanı arayarak, geleneksel mekanları çağdaş tasarım teknikleri ile harmanlayarak ve ekolojik temelli, sürdürülebilir, kimlikli kentler tasarlamayı kendine hedef edinmiştir.

Reyhan YAVUZ Peyzaj ve İç mimari Proje ve Danışmanlık , kentlerin özgün kimliklerinin korunması ve geliştirilmesi için kente kimlik kazandıran yapı, mekân ve yaşam kültürlerinin dikkatle korunması ve gelecek nesillere aktarılmasının önemini savunur.
Kültürel mirası, kent belleğini, tarihi kent merkezlerini, meydanları, sokakları ve geleneksel mahalle olgusunu canlı ve güçlü tutulan planlama politikaları ve tasarım yaklaşımları, bize göre geleceğin sürdürülebilir kentlerini tasarlamak için hayati önem taşır.
Sosyal dinamiklerin dikkate alınması, sürdürülebilir kentsel gelişmenin sağlanması, ekolojik sürdürülebilirlik, belleğini koruyan ve yaşanabilir mekânların oluşturulabilmesi, dezavantajlı grupların (engelliler, yaşlılar, çocuklar) engelsiz erişimi, kesintisiz yaya ulaşımı ve sürekli yeşil doku projelerimizin anahtar kelimeleridir.
Günümüzde, sürdürülebilir projeler ve sürdürülebilir kentleşmenin en önemli gereklerinden bir tanesi ekolojik açıdan duyarlı projeler üretebilmektir.
Peyzaj ekolojisi, doğal varlık yönetimi, ekolojik ayak izleri, koruma biyolojisi, ekolojik denge, ekosistem sağlığı, onarım ekolojisi ve permakültür gibi konular ve “alanın coğrafyası yol göstericidir “ ilkesi Reyhan YAVUZ Peyzaj ve İç mimari Proje ve Danışmanlık , kavramsal yaklaşımlarının temel belirleyicisidir.

Reyhan YAVUZ Peyzaj ve İç mimari Proje ve Danışmanlık , kentsel tasarım projeleri üreten, kentsel tasarımın gerektirdiği farklı ölçekler arasında akışkan geçişler yakalayan bir tasarım firmasıdır. Bugüne kadar konut-toplu konut alanları, çatı bahçeleri, ticari kullanım mekanları, sağlık kompleksleri, , çocuk oyun alanları, kıyı / sahil şeritleri, turizm odaklı planlamalar, iç mekan dekorasyon çalışmaları, mimari cephe tasarımları ve dekoratif ürünlerle mekanlarda küçük dokunuşlar yakalayan tasarımın farklı çerçevelerini bir arada yakalayabilmiş ve kendine özgü mekanlar üretmiş bulunmaktayız.
İnsan ölçeğini temel alan çoklu disiplinler ile ortak, ekolojist bir tasarım felsefesi ile hizmet vermekte olan ekibimiz, size en uygun çözümleri bulmak için çalışmaktadır.
Biz;
Kendi tasarım parkımızı yaratma amacıyla çıktığımız bu yolda peyzaj mimarlığı, tasarım, peyzaj uygulama, mimarlık, iç mimarlık mühendislik ve süs bitkileri üretim faaliyetleri alanlarında profesyonel iş ortaklarımızla hizmet vermektedir. Peyzaj Mimarlığı dalı altında başlayan bu serüvenimiz üretim ve peyzaj uygulama faaliyetlerinin dışında teraryum, özel günler için konsept tasarımlar, yosun duvar uygulamaları, canlı bitki materyali ile aranjman çalışmaları, endüstriyel mobilya ve aksesuar tasarımı/üretimi gibi konularda da hizmet vermektedir.